Televíziós bemutatásra készülő sorozat pályázat

 
A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: Támogató, illetve NFI) a Támogatási Szabályzatban (a továbbiakban: Szabályzat) rögzítettek alapján pályázati eljárást hirdet televíziósorozatok forgatókönyv- és tartalomfejlesztésének, valamint gyártásának vissza nem térítendő támogatására.

1.    A pályázati eljárás

1.1.       Az eljárás célja

1.1.1.      A jelen pályázati eljárás (a továbbiakban: eljárás) célja maradandó kulturális értéket képviselő, sokszínű és kiemelkedő színvonalú, zárt dramaturgiai egységet alkotó televíziósorozatok (a továbbiakban: tv-sorozat, vagy filmalkotás) forgatókönyv- és tartalomfejlesztésének, valamint az elfogadott forgatókönyvek alapján készülő tv-sorozatok gyártásának támogatása.

1.1.2.      A támogatás nyújtásával összefüggésben a támogatott filmalkotás filmelőállítót megillető szerzői vagyoni és szomszédos jogai a Támogatóra szállnak át a filmalkotás bemutatását követő 7 naptári év elteltével a támogatási szerződésben rögzítettek szerint. Az Mktv. 9/A. § (5) bekezdésére tekintettel a Támogató közvetlenül jogosult filmterjesztési tevékenységet folytatni. A Televíziós Döntőbizottság a támogatott filmalkotás végleges változatának elfogadásáról szóló döntésében rendelkezhet arról, hogy a filmalkotás terjesztésére, illetve a filmalkotáshoz kapcsolódó merchandising és a filmalkotás közvetlen felhasználásán kívüli egyéb (pl. multimédia termékek, applikációk, nyomtatott kiadványok stb.) jogok hasznosítására a Támogató legyen jogosult. A filmalkotás hazai és nemzetközi forgalmazásáról és az ebből eredő bevételekből való részesedésről a döntés alapján, annak megfelelően kerül sor szerződéskötésre. 

1.1.3.      A Támogató célja, hogy a támogatás révén megszülető értékes és magas színvonalú filmalkotások első bemutatása a Szabályzat 44.1. pontja szerinti médiaszolgáltató műsorában történjen.

1.1.4.      A jelen eljárásban 3-8 részes, epizódonként 36-48 perc hosszúságú tv-sorozatok forgatókönyv- és tartalomfejlesztése, valamint az ezek alapján készülő tv-sorozatok gyártása részesülhet támogatásban. Az elkészült filmalkotás a bemutatást vállaló médiaszolgáltató (a továbbiakban: médiaszolgáltató) részére a Támogató előzetes hozzájáruló nyilatkozatát követően kerülhet átadásra.

1.1.5.      Az eljárásban történelmi, zenés, ifjúsági, dráma, vígjáték, krimi, thriller, családi, kaland, illetve fantasy/sci-fi műfajú sorozatok gyártására lehet pályázatot benyújtani.

1.2.       Az eljárás keretösszege és további támogatási adatok

1.2.1.      A Támogató a jelen eljárásban a forgatókönyv- és tartalomfejlesztésre, valamint a tv-sorozatok támogatására együttesen 3.000.000.000 Ft-ot különít el, amely támogatási keret a Támogató döntése alapján módosítható.

1.2.2.      A támogatás maximális mértéke a forgatókönyv- és tartalomfejlesztéssel közvetlenül összefüggő elszámolható költségek 100%-a lehet, de nem haladhatja meg a 8.000.000 Ft-ot.

1.2.3.      A támogatást a tv-sorozat gyártási szakaszában a Támogató a pályázati adatlapon rögzített tervezett – a Televíziós Döntőbizottság által elfogadott – összköltség (közvetlen filmgyártási költségek) arányában ítéli meg úgy, hogy az ne haladja meg a tervezett összköltség 70%-át (támogatott ráfordítási arány).

1.2.4.      A támogatás nyújtása során az Mktv. 13. § szerinti arányokat is figyelembe kell venni.

1.3.       Az eljárás ütemezése

Az eljáráshoz tartozó eljárási időpontok, határidők a következők:

 

a pályázati eljárás elnevezése TVSOROZAT2020
a szinopszis beadási időszaka és határideje (1. szakasz) 2020. március 30. – április 28. 16:00:00
a szinopszis bírálóbizottsági értékelésének határideje a szinopszisok beérkezését követő 30 napon belül
a konzultáció időszaka (2. szakasz) a szinopszisok bírálóbizottsági értékelését követően, de legkésőbb 2020. június 11-ig
a forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázat beadási időszaka és határideje (3. szakasz) a konzultációt követő 30 napon belül
a bírálóbizottsági ajánlás elkészítésének határideje a forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázatok beérkezését követő 30 napon belül
a Televíziós Döntőbizottság döntésének határideje a forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázatokról a bírálóbizottsági ajánlást követő 15 napon belül
a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés a Televíziós Döntőbizottság által – az epizódok száma és a koncepció alapján – meghatározott és a Támogatási szerződésben rögzítettek szerinti időszakban
a Televíziós Döntőbizottság döntésének határideje a tartalomfejlesztés során elkészített forgatókönyv elfogadásáról a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés tartalomfejlesztő általi elfogadásának beküldésétől számított 15 napon belül
a tv-sorozat gyártás pályázat beadási időszaka és határideje (4. szakasz a Televíziós Döntőbizottság határozatában meghatározottak szerint legkésőbb a döntést követő 30 napon belül
a bírálóbizottsági ajánlás elkészítésének határideje a tv-sorozat gyártási pályázat beérkezését követő 45 napon belül
a Televíziós Döntőbizottság döntésének határideje a tv-sorozat gyártási pályázatokról a bírálóbizottsági ajánlást követő 15 napon belül
a tv-sorozat befejezési határideje az elfogadott gyártási terv alapján a Televíziós Döntőbizottság által elfogadott és a Támogatási szerződésben rögzítettek szerint
a beszámoló benyújtásának határideje a tv-sorozat befejezését követő 60 napon belül
a tv-sorozat bemutatásának határideje a Televíziós Döntőbizottság által megállapított és a Támogatási szerződésben rögzítettek szerint

 

1.4.       A pályázók köre

1.4.1.      A jelen eljárásban szinopszist, illetve az eljárás forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázati szakaszában, valamint a tv-sorozat gyártásának pályázati szakaszában pályázatot kizárólag a Szabályzat 35.1. pontjában részletezett pályázói kör nyújthat be. Az eljárásban nem vehet részt, akivel kapcsolatban az Mktv. 14. § (3) bekezdésében meghatározott egyéb kizárási okok fennállnak.

1.4.2.      A jelen eljárásban a tv-sorozat gyártás pályázati szakaszában pályázatot kizárólag az a pályázó nyújthat be, aki jelen eljárás forgatókönyv- és tartalomfejlesztési támogatásában részesült.

1.4.3.      A jelen eljárásban egy pályázó legfeljebb egy, a pályázati felhívás 1.5.2. pontjában meghatározott szinopszist nyújthat be.

1.4.4.      A jelen eljárásban egy rendező kizárólag egy tv-sorozat létrehozásában vállalhat szerepet.

1.5.       Az eljárás menete

1.5.1.      Az eljárás pályáztatási periódusa négy egymásra épülő szakaszból áll.

1.5.2.      Az első szakaszban a pályázó a pályázati dokumentáció részét képező szinopszis adatlap és a tervezett sorozat átfogó – a forgatókönyvíró és a producer által aláírt és a tervezett epizódok számától függően legfeljebb 5-12 oldalas – sorozatkoncepciója (storyline) (a továbbiakban együtt: szinopszis) beküldésével jelentkezhet a pályázati eljárásra a Szabályzat 38.1. pontjában és a jelen felhívásban rögzítettek szerint. A második szakaszban a konzultáció zajlik a Szabályzat 38.2. pontjában rögzítettek szerint. A harmadik szakaszban a forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázatot kell benyújtani a Szabályzat 41. pontjában és a pályázati felhívás 2.2.2. pontjában felsorolt mellékletekkel együtt, a Szabályzat 38.3. pontjában rögzítettek szerint. Az eljárás ezt követően a forgatókönyv- és tartalomfejlesztéssel folytatódik. A negyedik szakaszban a fejlesztést követően elfogadott forgatókönyv alapján kell a tv-sorozat gyártási pályázatot benyújtani a Szabályzat 41. pontjában rögzítettek szerint, a pályázati felhívás 2.2.3. pontjában felsorolt mellékletek csatolásával, a Szabályzat 38.3. pontjában rögzítettek szerint.

1.5.3.      A Támogató a bírálóbizottság szinopszisokra vonatkozó értékelését követően e-mailben értesíti azokat a pályázókat, akik a beküldött anyaguk alapján részt vehetnek az eljárás következő szakaszában tartandó konzultáción. A konzultációt megelőzően a pályázó a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés alap költségvetési tételeit magába foglaló költségvetési tervet köteles beküldeni az értesítésben foglaltak szerint.

1.5.4.      A bírálóbizottság szinopszisokra vonatkozó értékelését követően értesítést kap minden olyan pályázó, akinek szinopszisa érdemi vizsgálatra nem volt alkalmas, vagy akinek benyújtott anyaga alapján a bírálóbizottság nem javasolta a konzultáción való részvételt.

1.5.5.      A konzultációt a forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázat benyújtása követi. A pályázatot a Szabályzat 41. pontjában és a pályázati felhívás 2.2.2. pontjában felsorolt mellékletekkel együtt kell beküldeni a Szabályzat 38.3. pontjában rögzítettek szerint.

1.5.6.      A bírálóbizottság a pályázók által benyújtott szinopszis, a konzultáción elhangzottak, valamint a beérkezett pályázat alapján alakítja ki véleményét, és ajánlást fogalmaz meg, amelyben döntési javaslatot dolgoz ki a Televíziós Döntőbizottság részére valamennyi forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázat  támogathatóságára vonatkozóan.

1.5.7.      A Televíziós Döntőbizottság a bírálóbizottság által megfogalmazott döntési javaslat megismerését követően dönt a benyújtott pályázatok forgatókönyv- és tartalomfejlesztési támogatásáról. A Televíziós Döntőbizottságot a bírálóbizottság javaslata nem köti, attól eltérhet. A forgatókönyv- és tartalomfejlesztésre javasolt pályázatok esetében az értesítő levél tartalmazza a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés megkezdéséhez szükséges tájékoztatást is.

1.5.8.      A forgatókönyv- és tartalomfejlesztésre meghatározott időt a Televíziós Döntőbizottság határozza meg a tervezett sorozat tartalmára, az epizódok számára és a sorozat koncepciójára figyelemmel.

1.5.9.      Az eljárás az 1.5.7. pont szerinti döntésnek megfelelően forgatókönyv- és tartalomfejlesztéssel folytatódik.

1.5.10.  A forgatókönyv- és tartalomfejlesztés a forgatókönyv final draft verziójának tartalomfejlesztő általi elfogadásával zárul. Ezt követően a Televíziós Döntőbizottság dönt a fejlesztés során kidolgozott final draft forgatókönyv elfogadásáról.

1.5.11.  A forgatókönyv- és tartalomfejlesztést követően a tv-sorozat gyártási pályázat benyújtásával folytatódik a pályáztatási periódus, amelyre a Szabályzat 38.3. pontjában foglalt rendelkezéseket is figyelembe kell venni.

1.5.12.  A tv-sorozat gyártásának támogatására a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés lezárultát, a forgatókönyv final draftjának Televíziós Döntőbizottság általi elfogadását követően, folyamatosan lehet pályázatot benyújtani, de legkésőbb az elfogadást követő 30 napon belül. A pályázat benyújtására vonatkozó határidőről, valamint a jelen felhívás 2.2.3. pontjában felsorolt mellékleteken kívül kötelezően benyújtandó dokumentumokról a Televíziós Döntőbizottság a final draft forgatókönyv elfogadásával egyidejűleg dönt.

1.5.13.  A bírálóbizottság a tv-sorozat gyártásra beérkezett pályázat megismerését követően alakítja ki véleményét, ajánlást fogalmaz meg, amelyben döntési javaslatot dolgoz ki a Televíziós Döntőbizottság részére a pályázat támogathatóságára vonatkozóan.

1.5.14.  A Televíziós Döntőbizottság a bírálóbizottság döntési javaslata megismerését követően hozza meg döntését a tv-sorozat gyártási pályázat támogatásáról. A Televíziós Döntőbizottságot a bírálóbizottság javaslata nem köti, attól eltérhet.

1.5.15.  A bírálóbizottságnak mindkét pályáztatási szakaszban lehetősége van a pályázó által megjelöltnél alacsonyabb összegű támogatást javasolni a Televíziós Döntőbizottságnak. Amennyiben a kedvezményezetté nyilvánított pályázó az alacsonyabb összegű támogatásokat elfogadja, úgy a támogatási szerződések megkötéséig – a Televíziós Döntőbizottság döntésének megfelelő – módosított költségvetéseket és finanszírozási tervekett köteles benyújtani.

1.5.16.  A Támogató az egyes eljárási szakaszokban meghozott döntéseiről 5 munkanapon belül elektronikus levélben értesíti a pályázókat.

1.5.17.  A Támogató a gyártás teljes időtartama alatt folyamatosan felügyeli és segíti a filmalkotás megvalósítását.

2.      A pályázatra vonatkozó általános tudnivalók

2.1.       Adminisztrációs díj

2.1.1.      Az eljárásban a pályázat benyújtása díjmentes.

2.1.2.      Az adminisztrációs díj – a Szabályzat 42. pontjának figyelembevételével – a tv-sorozat gyártási támogatásából kerül levonásra.

2.2.       A pályázat kötelező tartalma

2.2.1.      A pályázat tartalma vonatkozásában a jelen felhívásban rögzítetteken túl a Szabályzat 41. pontjában foglaltakat is figyelembe kell vennie a pályázónak.

2.2.2.      A forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázati szakaszban beadandó pályázat kötelezően az alábbiakat tartalmazza:

A) pályázati adatlap
B) kötelezően csatolandó dokumentumok:

   1.    kötelezettségekről szóló nyilatkozat (a pályázati dokumentáció részeként kiadott, a pályázó cégjegyzésre jogosult képviselője által cégszerűen aláírt formanyomtatványon 1 db pdf/jpeg)
   2.    a forgatókönyv- és tartalomfejlesztésre vonatkozó, részletes költségkalkulációval rendelkező költségvetés (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon 1 db xlsx),
   3.    a filmalkotás gyártására vonatkozó, vázlatos gyártási költségterv (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon 1 db xlsx),
   4.    tartozásmentességekről szóló nyilatkozat (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon 1 db pdf/jpeg), valamint az abban tételesen felsorolt, a tartozásmentességről kiállított, 30 napnál nem régebbi igazolások:
           a)    NAV adóigazolás (1 db pdf/jpeg),
           b)   helyi önkormányzat igazolása (1 db pdf/jpeg),
           c)    a közös jogkezelő szervezetek igazolásai (annyi pdf/jpeg fájl, amennyit a pályázó a nyilatkozaton bejelöl, de legfeljebb 4 db),
   5.    nyilatkozat a pályázó korábbi alkotásaira vonatkozóan a mindenkor hatályos jogszabályi rendelkezések alapján fennálló kötelespéldány szolgáltatási kötelezettségről (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon, a pályázó cégjegyzésre jogosult képviselője által cégszerűen aláírt 1 db pdf/jpeg),
   6.    igazolás a filmalkotás elkészítéséhez és megfilmesítéséhez szükséges felhasználási jogokról (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon, a pályázó cégjegyzésre jogosult képviselője által cégszerűen aláírt 1 db pdf/jpeg),
   7.    referenciák: a pályázó szakmai előéletének bemutatása, filmszakmai elismerések és díjak, eredmények, a fontosabb fesztiválrészvételek, illetve eredmények; továbbá a forgatókönyvíró és a tervezett rendező szakmai életrajza, filmográfiája (a filmszakmai elismerések, díjak, fesztiválrészvételek felsorolásával) (1 db pdf/jpeg),
   8.    vázlatos karakterológia (1 db pdf/jpeg),
   9.    valamennyi epizód outlineja (1 db pdf/jpeg),
   10.     a forgatókönyvíró és a tervezett rendező által aláírt forgatókönyvírói és rendezői koncepció, mely - egyebek mellett - tartalmazza a filmalkotás megvalósítására vonatkozó fontosabb technikai, forgatási megoldásokat, továbbá az epizódok számára és időtartamára vonatkozó információkat is (1 db pdf/jpeg),
   11.     nyilatkozat adatkezelés végzéséről (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon, a pályázó cégjegyzésre jogosult képviselője által cégszerűen aláírt 1 db pdf/jpeg), C) további csatolható (nem kötelező) dokumentumok: 1.    egyéb, a pályázat értékeléséhez kapcsolódó dokumentum(ok) – a pályázó választása szerint – pl. epizódforgatókönyv stb. (1 db pdf/jpeg).

2.2.3.      A tv-sorozat gyártási pályázati szakaszban beadandó pályázat kötelezően az alábbiakat tartalmazza:

A) pályázati adatlap
B) kötelezően csatolandó dokumentumok:

   1.  kötelezettségekről szóló nyilatkozat (a pályázati dokumentáció részeként kiadott, a pályázó cégjegyzésre jogosult képviselője által cégszerűen aláírt formanyomtatványon 1 db pdf/jpeg)
   2.    a filmalkotás gyártására vonatkozó, részletes költségkalkulációval rendelkező produkciós költségvetés (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon 1 db xlsx),
   3.    a filmalkotás megvalósításához szükséges források feltüntetését tartalmazó finanszírozási terv (1 db pdf/jpeg)
   4.    a finanszírozási tervet alátámasztó dokumentumok (a Szabályzat 39.8., 39.9. és 39.10. pontjai szerint) (1 db pdf/jpeg),
   5.    a filmalkotás elkészítésének lépéseit tartalmazó részletes gyártási terv (1 db pdf/jpeg)
   6.    az első bemutatást vállaló médiaszolgáltató vásárlási szándéknyilatkozata (a pályázati dokumentáció részeként kiadott, a médiaszolgáltató képviselője által aláírt formanyomtatványon 1 db pdf/jpeg),
   7.    tartozásmentességekről szóló nyilatkozat (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon 1 db pdf/jpeg), valamint az abban tételesen felsorolt, a tartozásmentességről kiállított, 30 napnál nem régebbi igazolások:
         d)   NAV adóigazolás (1 db pdf/jpeg),
         e)    helyi önkormányzat igazolása (1 db pdf/jpeg),
         f)    a közös jogkezelő szervezetek igazolásai (annyi pdf/jpeg fájl, amennyit a pályázó a nyilatkozaton bejelöl, de legfeljebb 4 db),
   8.    a pályázónak az alkotókkal (forgatókönyvíróval, a rendezővel stb.) kötött szerződései/megállapodásai a sorozat megvalósítására (1 db pdf/jpeg),
   9.    a rendező által aláírt rendezői koncepció a megvalósításról, amely tartalmazza sorozatepizódok függőben hagyott cselekményét is (cliffhanger) (1 db pdf/jpeg),
   10.  a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés folyamán fejlesztett és kidolgozott teljes forgatókönyv (final draft) (1 db pdf/jpeg),
   11.  nyilatkozat adatkezelés végzéséről (a pályázati dokumentáció részeként kiadott formanyomtatványon, a pályázó cégjegyzésre jogosult képviselője által cégszerűen aláírt 1 db pdf/jpeg),

C) a Televíziós Döntőbizottság döntésében meghatározott további kötelezően csatolandó, illetve csatolható dokumentumok:

1.    a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés folyamán fejlesztett és kidolgozott karakterológia (1 db pdf/jpeg),
2.    a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés folyamán fejlesztett és kidolgozott epizód outline-ok (1 db pdf/jpeg),
3.    egyéb, a pályázat értékeléséhez kapcsolódó dokumentum(ok) – a Televíziós Döntőbizottság döntése, illetve a pályázó választása szerint (1 db pdf/jpeg).

2.2.4.      A pályázati kérelmek kötelező mellékleteit úgy kell csatolni, hogy a megadott fájlnév egyértelműen és azonosítható módon utaljon a dokumentum tartalmára, jellegére. Az elnevezésben az ábécé kis- és nagybetűi ékezet nélkül, az arab számok és az alulvonás jel alkalmazhatóak.

2.3.       A költségvetés és a finanszírozási terv elkészítése A filmalkotás költségvetésének és finanszírozási tervének elkészítése során a Szabályzat 39. pontjában foglalt rendelkezések szerint kell eljárni.

3.    A szinopszisok/pályázatok ellenőrzése és értékelése

3.1.       Formai ellenőrzés

3.1.1.      Az első szakaszban a szinopszis – a Szabályzat 43.1. pontjában foglaltakon túl – érdemi vizsgálatra alkalmas, amennyiben

a)         a csatolt storyline terjedelme – a tervezett epizódok számától függően – legfeljebb 5-12 oldal,

b)        a felhívás 1.4.3. pontjában rögzített követelménynek megfelel.

3.1.2.      Az eljárás forgatókönyv- és tartalomfejlesztési pályázati szakaszában, valamint a tv-sorozat gyártási pályázati szakaszában a pályázóra, illetve a pályázatra vonatkozó teljességi és érvényességi ellenőrzést a Támogató a pályázat beküldésének napjára vonatkozóan a Szabályzat 38.3. és 43.2. pontjában foglaltaknak megfelelően végzi el. Ezen túl a Támogató vizsgálja, hogy a pályázó megfelel-e a felhívás 1.4. pontjában rögzített érvényességi követelményeknek, valamint, hogy az első bemutatást vállaló médiaszolgáltató megfelel-e a Szabályzat 44. pontjában foglalt követelményeknek, és nyilatkozata a médiaszolgáltató képviselője által aláírásra került-e. Amennyiben a benyújtott pályázat e feltételeknek nem felel meg, úgy érvénytelenség miatt nem kerül a bírálóbizottság elé értékelésre.

3.1.3.   A Támogató vizsgálja továbbá a benyújtott pályázatok formanyomtatványait is. Amennyiben a pályázó nem a jelen pályázati felhíváshoz tartozó, hatályos és aktuális formanyomtatványokon nyújtja be a költségvetési mellékleteket, úgy a pályázatai érvénytelenség miatt nem kerülnek a bírálóbizottság elé értékelésre.

3.1.4.   Az érvényességi feltételeknek nem megfelelő pályázatok kizárásáról a Szabályzat 43.6. pontjában rögzítetteknek megfelelően dönt a Támogató.

3.2.       A pályázatok értékelése A pályázatok tartalmi értékelése és bírálata a Szabályzat 45. és 46. pontjaiban foglalt rendelkezések szerint történik.

4.    A támogatási szerződés és a teljesítés ellenőrzése

4.1.       A támogatási szerződés és a támogatás folyósítása

4.1.1.      A Kedvezményezettekkel a Támogató Támogatási szerződéseket köt a Szabályzat 47. pontjában foglalt rendelkezések szerint.

4.1.2.      A forgatókönyv- és tartalomfejlesztési támogatás folyósítására a Szabályzat 48. pontja alapján kerül sor, a folyósítás feltételeit és ütemezését a Televíziós Döntőbizottság által elfogadottak szerint a Támogatási szerződés tartalmazza.

4.1.3.      A tv-sorozat gyártására megítélt támogatási összeg előfinanszírozási része – a Televíziós Döntőbizottság által a gyártási terv alapján meghatározottak szerinti ütemezésben – a Támogatási szerződésben rögzített feltételek teljesítése alapján két részletben kerül folyósításra.

4.2.       A filmalkotás megvalósítása és a támogatás felhasználásának ellenőrzése

4.2.1.      A tv-sorozat gyártása során a Támogatott

a)         vállalja, hogy elkészíti a filmalkotás angol nyelvű vagy angol feliratos fesztiválszereplésre alkalmas kópiáját is a 4.2.2. pont szerinti minőségben,
b)        vállalja, hogy a NAVA gyűjteményében szabadon elérhető műsorszámként publikálja a filmalkotást, valamint
c)         hozzájárul, hogy a támogatott filmalkotás tekintetében a magyar állam által fenntartott vagy működtetett intézmény által szervezett vagy koordinált eseményen, kulturális, oktatási, nevelési, diplomáciai vagy az ország, illetve nemzetünk jó hírnevét szolgáló célra történő felhasználásának igénye esetén a támogatott filmalkotás vetítéséhez térítésmentes hozzáférést biztosít.

4.2.2.      A filmalkotást HD minőségben, legalább 1080i felbontásban és 16:9-es képméretarányban kell elkészíteni.

4.2.3.      A kedvezményezett a forgatókönyv- és tartalomfejlesztés keretében megvalósított forgatókönyv final draftját a tartalomfejlesztő elfogadó nyilatkozatának kiállítását követő 15 napon belül köteles benyújtani a Támogatóhoz. A kedvezményezett a forgatókönyv- és tartalomfejlesztési támogatás rendeltetésszerű felhasználásának költségelszámolását legkésőbb a tv-sorozat gyártási pályázat benyújtásáig köteles a Támogatónak megküldeni. A beszámolót benyújtásának szabályait a támogatási szerződés rögzíti.

4.2.4.      A támogatásból megvalósult filmalkotások szakmai/tartalmi ellenőrzését és a támogatási összeg rendeltetésszerű felhasználásának költségellenőrzését a Szabályzat 50. pontja szerint a Támogató végzi.

4.2.5.      A Támogatott köteles a tv-sorozat gyártásának megvalósulásáról beszámolót benyújtani a támogatási szerződésben rögzítettek szerint. A tv-sorozat megvalósulásáról szóló beszámoló adatlapot és annak mellékleteit a megvalósítási dokumentáció részét képező adatlapon kell beadni. A beszámoló részét képező adathordozókat postai úton vagy személyesen kell a beszámolási határidőig a Támogatóhoz eljuttatni.

4.2.6.      A támogatási cél a pályázati eljárás szempontjából megvalósult, ha a Támogatott a tv-sorozatot a pályázati felhívásban előírt, a pályázatban vállalt, és a Támogató által elfogadott adatoknak, a mellékletként benyújtott storyline-ban, rendezői koncepcióban, a tartalomfejlesztés során kidolgozott forgatókönyvnek, illetve a támogatási szerződésben foglaltaknak megfelelően elkészítette, valamint a támogatási szerződésben meghatározottak szerint beszámolóját a Támogatóhoz benyújtotta, melyet a Támogató elfogadott.

4.2.7.      A támogatásból megvalósított tv-sorozat médiaszolgáltatónak történő átadására, és a médiaszolgáltató általi bemutatásra kizárólag annak a Támogató általi szakmai/tartalmi elfogadását követően kerülhet sor.

5.    További tudnivalók

5.1.      Amennyiben a filmalkotás megvalósításához a pályázó közvetett támogatást is igénybe vesz, úgy felhívjuk figyelmét a következőkre: Közvetett támogatás abban az esetben vehető igénybe, amennyiben a Kedvezményezett az Mktv. 14.§ (3) a) pontja alapján szerepel az Mktv. 28.§ (1) bekezdése szerinti nyilvántartásban, és emellett – figyelemmel az Mktv. 14.§ (3) i) pontjára – a közvetett támogatás folyósításakor magyarországi telephellyel rendelkezik, és megfelel az Mktv. 12.§ (10) bekezdésében rögzített követelményeknek. A Nemzeti Filmiroda a pályázó jelen pályázati eljárásban támogatott filmalkotásának gyártására vonatkozóan határozatot hoz, melyben megállapítja annak támogatásra jogosultságát és kulturális követelményeknek való megfelelését. A Filmiroda felé a Kedvezményezett csak az e határozatban rögzített gyártási időszakban keletkezett számlákat tudja elszámolni – az Mktv.-ben rögzített szabályok alapján.

5.2.      A Támogató a pályázati eljárással összefüggő valamennyi közzétételi feladatát – a Szabályzat 5. pontja alapján – honlapján (http://nfi.hu) teljesíti.

5.3.      A hatékony és gyors kommunikáció érdekében a kapcsolattartás elektronikus úton történik. A szinopszis/pályázat benyújtását követően a Támogató a pályázó által – a szinopszis adatlapon vagy a pályázati kérelem adatlapon – megjelölt e-mail címre küldött levélben nyújt tájékoztatást. Ezen e-mail címre küldött elektronikus levél (a továbbiakban: e-mail) az elküldéstől számított 8. napon kézbesítettnek tekintendő. Az e-mailben közölt tájékoztatások, határidők, határnapok elmulasztásából eredő bármely kárért, valamint a pályázó által hibásan közölt e-mail cím miatti, továbbá a pályázó levelezőrendszeréből adódó téves kézbesítés következményeiért a felelősség kizárólag a pályázót terheli.

5.4.      A pályázó a szinopszis/pályázat beadásával kapcsolatos, valamint egyéb kérdéseit kizárólag írásban a tvinfo@nfi.hu címre küldött e-mailben teheti fel. A Támogató legkésőbb 8 napon belül e-mailben ad választ a pályázónak.

5.5.    Jelen felhívásban nem szabályozott kérdések tekintetében a vonatkozó jogszabályok, valamint a Szabályzatban foglaltak az irányadók.

5.6.    Jelen felhívás és mellékletei az Mktv.-vel és a Szabályzattal együtt értelmezendők.

5.7.    A törvényi szabályozás változása esetén a Támogató fenntartja jogát és lehetőségét a pályázati felhívás, továbbá a jogszabályi változással érintett szabályzatok módosítására.

 

A televíziós pályázati eljárásokban a TVDB döntését előkészítő szakmai értékelő, javaslattevő bírálóbizottság tagjai:

 

Tévésorozat:

Elnök: Fülöp József
Tagok: dr. Taba Miklós, Timár Péter, Fonyódi Tibor, Pesti Ákos