Pályázat filmszakmai képzések támogatására I.

 
A Magyar Nemzeti Filmalap Közhasznú Nonprofit Zrt. (a továbbiakban: Filmalap) a Támogatási Szabályzata 6.4 pontja alapján egyedi, az aktuális piaci igényeket figyelembe vevő pályázatot hirdet filmszakmai képzések számára, szelektív támogatás nyújtására. Az első pályázat kiírására 2016-ban kerül sor, majd ezt követően minden évben a képzési időszakokhoz igazodva.

A pályázat célja a filmipar szakemberigényének kielégítését célzó, a filmalkotás előállítása során felhasználható speciális szakismeret, kompetencia megszerzésének vagy fejlesztésének támogatása, annak érdekében, hogy magas színvonalú mozgóképszakmai képzés révén a Filmalap tényleges szakmai ismeretekkel, hazai és nemzetközi viszonylatban is értékes jártassággal, számottevő elméleti és gyakorlati tapasztalattal bíró emberi erőforrást biztosítson a hazai filmipar számára. A képzéseket sikeresen teljesítők számára a Filmalap tanúsítványt állít ki.

Pályázók köre

Azok a felnőttképzést, szakmai képzést folytató vagy felsőoktatási intézmények, és egyéb képző helyek, amelyek a pályázati felhívás 1. számú mellékletében meghatározott képzések folytatására jogosultak. Pályázni már létező vagy jövőben indítandó képzéssel is lehet.

A pályázatban részletesen bemutatandó a képzések finanszírozási hátterének rendelkezésre állása, a képzési terv, tematika (óraszám, elméleti és gyakorlati órák bemutatása), az oktatók neve és szakmai tapasztalata, az oktatáshoz használandó segédanyagok, technológia, és a támogatás felhasználásának módja. Mivel a pályázati cél végső kedvezményezettje a képzésben résztvevő/hallgató, a pályázó a támogatás által a hallgatóknak/résztvevőknek térítésmentes képzést vagy térítési díj kedvezményt köteles biztosítani.

Amennyiben a résztvevő nevében a képzési szerződést vállalkozás köti meg, legfeljebb 50% térítési díj kedvezmény biztosítható. Ebben az esetben a térítési díj kedvezmény az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belső piaccal összeegyeztethetővé nyilvánításáról szóló, 2014. június 17-i 651/2014/EU rendelet 31. cikke szerinti képzési támogatásnak minősül. Nem nyújtható térítési kedvezmény nehéz helyzetben lévő vállalkozás részére (az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 6. §-a értelmében). 

A 2016. évi pályázat benyújtásának határideje

2016. július 31.

A benyújtás módja

A pályázat benyújtása online adminisztrációs adatlap kitöltésével történik, amely a Filmalap honlapján elérhető. A pályázat benyújtásának időpontja az on-line adminisztrációs adatlap feltöltésének időpontja.

Az adatlapot a pályázó az online regisztrációt követő 5 napon belül kinyomtatva, eredetiben aláírva a pályázati mellékletekkel együtt köteles a Filmalap honlapján megjelölt helyen személyesen vagy meghatalmazott útján (előre egyeztetett időpontban) benyújtani. Ennek elmaradása esetén a pályázatot a Filmalap érvénytelenség miatt elutasítja.

A pályázati adatlapot és mellékleteit egy eredeti példányban – minden oldalon cégszerű aláírással ellátva –, és egy elektronikus formában (CD, DVD, stb.) kell magyar nyelven benyújtani.

Elbírálás

A Filmalap a pályázatokat az érvényes pályázatok beérkezésétől – azaz a hiánypótlási felhívás teljesítésétől – számított 60 napon belül folyamatosan bírálja el. 

Amennyiben a Filmalap szükségesnek ítéli meg, a döntés meghozatala előtt személyes konzultációra kérheti fel a pályázót, amelyre időpontot jelöl ki. Az időpont elmulasztása esetén a Filmalap a rendelkezésére álló adatok alapján hozza meg döntését. A konzultáció eredményétől függően a Filmalap döntést hoz a támogathatóságról, vagy határidőt biztosíthat a pályázó részére a pályázat átdolgozásához.

Az eredményeket a Filmalap honlapján közzéteszi és a pályázókat az elbírálást követő 30 napon belül a Filmalap e-mailben értesíti. A támogatásban részesülő kedvezményezettekkel a Filmalap támogatási szerződést köt.

Elszámolható költségek

A terem- és eszközbérlet, oktató, előadó tiszteletdíja és járuléka, hang- és képfelvétel költsége, hagyományos és digitális filmkópia kölcsöndíja és szállítási költsége, utazási és szállásköltség, napidíj és járuléka, szerkesztési, grafikai, nyomda- és sokszorosítási költség, reklám-, PR- és marketing költség.

A képzésekkel szemben támasztott követelmények

-       a pályázó rendelkezzen a képzés személyi és tárgyi feltételeivel,

-       a képzési terv segíti az adott szakma elméleti és gyakorlati elsajátítását,

-       felvételi követelmények, minőség-biztosítás, a vizsgafeladatok, követelmények és vizsgáztatás menetének részletes bemutatása,

-       részletes oktatási tematika és tanmenet, pontosan feltüntetve az elméleti és gyakorlati órákat illetve feladatokat,

-       megfelelő tapasztalattal és szakértelemmel rendelkező oktatók, vizsgáztatók biztosítása,

-       a megszerzett készségek alkalmazkodnak a filmszakma jelenlegi és jövőbeli igényeihez,

-       az intézmény szakmai angol nyelv oktatását is köteles biztosítani, ennek bemutatása,

-       a képzés legkésőbb 2017. februárjáig elkezdődik,

-       a támogatás végső kedvezményezettjei a hallgatók/résztvevők, akiknek a pályázó térítésmentes képzést, térítési díj kedvezményt biztosít.

A Filmalap által nyújtott támogatás legfeljebb a képzés költségvetésének 80 %-áig terjedhet. Önrész lehet a támogatási célra véglegesen átadott, elkülönítetten kezelt készpénz vagy pénzhelyettesítő eszköz, vagy más, nem állami finanszírozó által nyújtott támogatás, szolgáltatás, a résztvevőktől beszedett térítési díj. Nem lehet önrészként szerepeltetni a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény szerinti támogató szervezet által nyújtott bármilyen támogatást, hozzájárulást, vagy bármely egyéb forrásból származó állami (önkormányzati) támogatást, beleértve a csekély összegű (de minimis) támogatást. 

Formai követelmények

A beadott dokumentumokat cégszerűen alá kell írni és az oldalakat le kell szignálni. A benyújtott adatok valóságáért a pályázó büntetőjogi felelősséggel tartozik. 

A támogatás folyósítása, elszámolás

A támogatás folyósítása elkülönített bankszámlára történik, az alábbi részletekben:

10%  a támogatási szerződés megkötésekor

80% a képzés első napján

10% a támogatással történő elszámolást követően.

A tárgyévben folyósított támogatással való elszámolás határideje a tárgyév december 15. napja. Az elszámolásra egyebekben a támogatási szerződésben foglaltak az irányadók.

A pályázatra egyebekben a Filmalap Támogatási Szabályzatának a rendelkezései irányadók.

A pályázat tartalmi követelményeit az online regisztrációs adatlap tartalmazza.

Pályázati dokumentáció

1.  Online regisztrációs adatlap kinyomtatva és aláírva (egyedi pályázatok számára)

2.   a mozgóképszakmai hatóság által a pályázó nyilvántartásba vételéről
hozott jogerős határozat másolata (a támogatási szerződés megkötéséig pótolható), 

3. a pályázó képviseletre jogosult vezetője képviseleti jogosultságának igazolása (aláírási címpéldány másolat),

4.   komplex pályázati nyilatkozat (innen letölthető),

5.   költségvetési terv képzésenként

6.   finanszírozási terv

7.   a pályázó rövid bemutatása, pályázó képviselője aláírásával ellátott képzési terv, részletes oktatási tanmenet és tematika,  vizsgafeladatok, követelmények és vizsgáztatás menetének részletes tervezete, a képzéssel szemben támasztott követelmények bemutatása

8.   az oktatók szakmai önéletrajzai,

9. a teljes pályázati dokumentáció CD-n mellékelve (scannelt, pdf formátumú

dokumentumokkal)

 

1. számú Melléklet

Képzési területek

1.    Felvételvezető (unit manager)/helyszíni felvételvezető (location manager)/helyszín kereső (location scouter)

2.    Naplóvezető (script supervisor)

3.    Produkciós asszisztens (production assistant)

4.    Produkciós koordinátor (production coordinator)

5.    Rendező asszisztens (assistant director)

6.    Produkciós könyvelő (production accountant)

7.    Segédoperatőr (focus puller)

8.    Kamera technikus (camera technician)

9.    DIT technikus (DIT technician)

10.Storyboard rajzoló (storyboard artist)

11.Látvány- és kivitelezési terv rajzoló (draftsman, concept artist)

12.VFX rajzoló (VFX artist)

13.CGI rajzoló (CGI artist)

14.Vágó asszisztens (assistant editor)

15.Utómunka asszisztens (assistant post production supervisor)